AS01208MS-SC12-WP-R
Manufacturer
PUI Audio, Inc.
VIGOR # :
Description
SPEAKER 12MM 0.3 W 8 OHM 87.5 DB
Catalog
Speakers
DataSheet
AS01208MS-SC12-WP-R PDF
Type Description
Series:AS
Package:Tray
Part Status:Active
Technology:Magnetic
Type:Receiver
Frequency Range:800 Hz ~ 20.0 kHz
Frequency - Self Resonant:1.3kHz
Impedance:Rectangular
Efficiency - dBA:Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET)
Efficiency - Testing:Nd-Fe-B
Efficiency - Type:IP68 - Dust Tight, Waterproof
Power - Rated:-
Power - Max:Spring Type
Port Location:0.472" L x 0.217" W (12.00mm x 5.50mm)
Shape:0.122" (3.10mm)