CS28-02W57-07-1X
Manufacturer
Challenge Electronics
VIGOR # :
Description
SPEAKER IP67 4OHM 2W 103DB
Catalog
Speakers
DataSheet
CS28-02W57-07-1X PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Active
Technology:Magnetic
Type:General Purpose
Frequency Range:570 Hz ~ 20.0 kHz
Frequency - Self Resonant:570Hz
Impedance:Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET)
Efficiency - dBA:Nd-Fe-B
Efficiency - Testing:IP67 - Dust Tight, Waterproof
Efficiency - Type:-
Power - Rated:Wire Leads
Power - Max:1.102" Dia (28.00mm)
Port Location:0.311" (7.90mm)