PSR36N08AK
Description
SPEAKER 8OHM 1W TOP PORT 104DB
DataSheet
PSR36N08AK PDF
Type:General Purpose
Frequency Range:570 Hz ~ 5.0 kHz
Frequency - Self Resonant:570Hz
Impedance:1.417" Dia (36.00mm)
Efficiency - dBA:0.189" (4.80mm)