BLS114-2-32H51
Manufacturer
BeStar Technologies, Inc.
VIGOR # :
Description
LOUD SPEAKER
Catalog
Speakers
DataSheet
BLS114-2-32H51 PDF
Type Description
Series:BLS
Package:Box
Part Status:Active
Technology:Magnetic
Type:General Purpose
Frequency Range:100 Hz ~ 13.0 kHz
Frequency - Self Resonant:100Hz
Impedance:4.488" Dia (114.00mm)
Efficiency - dBA:2.008" (51.00mm)