CMS-160903-16SP
Manufacturer
CUI Devices
VIGOR # :
Description
SPEAKER 16 X 9MM ENCLOSED
Catalog
Speakers
DataSheet
CMS-160903-16SP PDF
Type Description
Series:CMS
Package:Box
Part Status:Active
Technology:Magnetic
Type:General Purpose
Frequency Range:500 Hz ~ 10.0 kHz
Frequency - Self Resonant:850Hz
Impedance:Nd-Fe-B
Efficiency - dBA:-
Efficiency - Testing:-
Efficiency - Type:Solder Pads
Power - Rated:0.630" L x 0.354" W (16.00mm x 9.00mm)
Power - Max:0.118" (3.00mm)