BLS2027-11-08H7.8
Description
RECTANGLULAR SPEAKER, 8 OHM, 2W
DataSheet
BLS2027-11-08H7.8 PDF
Type:General Purpose
Frequency Range:570 Hz ~ 10.0 kHz
Frequency - Self Resonant:570Hz
Impedance:1.063" L x 0.787" W (27.00mm x 20.00mm)
Efficiency - dBA:0.307" (7.80mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SP-1508
SP-1508
SPEAKER 7OHM 500MW TOP PORT 85DB
R 10 ND - 8 OHM
R 10 ND - 8 OHM