CSS-50508N
Manufacturer
CUI Devices
VIGOR # :
Description
SPEAKER 8OHM 250MW TOP PORT 85DB
Catalog
Speakers
DataSheet
CSS-50508N PDF
Type Description
Series:CSS
Package:Tray
Part Status:Active
Technology:Magnetic
Type:General Purpose
Frequency Range:304 Hz ~ 3.2 kHz
Frequency - Self Resonant:380Hz
Impedance:Paper
Efficiency - dBA:Nd-Fe-B
Efficiency - Testing:-
Efficiency - Type:-
Power - Rated:Solder Eyelet(s)
Power - Max:1.988" L x 1.988" W (50.50mm x 50.50mm)
Port Location:0.677" (17.20mm)