CMS-160925-078L100A
Manufacturer
CUI Devices
VIGOR # :
Description
16 X 9 MM, RECTANGULAR FRAME, 0.
Catalog
Speakers
DataSheet
CMS-160925-078L100A PDF
Type Description
Series:CMS
Package:Tray
Part Status:Active
Technology:Magnetic
Type:General Purpose
Frequency Range:100 Hz ~ 20.0 kHz
Frequency - Self Resonant:550Hz
Impedance:-
Efficiency - dBA:Wire Leads with Connector
Efficiency - Testing:0.630" L x 0.354" W (16.00mm x 9.00mm)
Efficiency - Type:0.098" (2.50mm)