SM200808-1
Manufacturer
DB Unlimited
VIGOR # :
Description
DYNAMIC MICRO SPEAKER
Catalog
Speakers
DataSheet
SM200808-1 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Active
Technology:Magnetic
Type:General Purpose
Frequency Range:600 Hz ~ 20.0 kHz
Frequency - Self Resonant:600Hz
Impedance:Top
Efficiency - dBA:Round
Efficiency - Testing:Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET)
Efficiency - Type:-
Power - Rated:-
Power - Max:-
Port Location:Solder Pads
Shape:0.787" Dia (20.00mm)
Material - Cone:0.118" (3.00mm)