PSR12N08AK
Manufacturer
Mallory Sonalert Products
VIGOR # :
Description
SPEAKER 8OHM 500MW TOP PORT 90DB
Catalog
Speakers
DataSheet
PSR12N08AK PDF
Type Description
Series:PSR
Package:Bulk
Part Status:Active
Technology:Magnetic
Type:General Purpose
Frequency Range:1 kHz ~ 20.0 kHz
Frequency - Self Resonant:1000Hz
Impedance:Top
Efficiency - dBA:Round
Efficiency - Testing:Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET)
Efficiency - Type:Nd-Fe-B
Power - Rated:-
Power - Max:-
Port Location:Solder Pads
Shape:0.472" Dia (12.00mm)
Material - Cone:0.118" (3.00mm)