CR1511L035UN8GDA
Manufacturer
Seltech
VIGOR # :
Description
MICROSPEAKER WITH ADHESIVE GASKE
Catalog
Speakers
DataSheet
CR1511L035UN8GDA PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Active
Technology:-
Type:General Purpose
Frequency Range:850 Hz ~ 10.0 kHz
Frequency - Self Resonant:850Hz
Impedance:-
Efficiency - dBA:Spring Type
Efficiency - Testing:0.591" L x 0.433" W (15.00mm x 11.00mm)
Efficiency - Type:0.138" (3.50mm)