AS05008PR-R
Description
SPEAKER 8OHM 500MW TOP PORT 84DB
DataSheet
AS05008PR-R PDF
Type Description
Series:AS
Package:Tray
Part Status:Active
Technology:Magnetic
Type:General Purpose
Frequency Range:500 Hz ~ 4.5 kHz
Frequency - Self Resonant:500Hz
Impedance:0.394" (10.00mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
AS04008CO-2-WR-R
AS04008CO-2-WR-R
SPEAKER 8OHM 1.5W TOP PORT 84DB
T5646
T5646
CELESTION G10 GRNBACK OHMS 8
AS08308CR-R
AS08308CR-R
SPEAKER 7W 8 OHM 82 DB 105 HZ
AS05008PR-R
AS05008PR-R
68238
WRENCH BOXEND RATCHET 1/2"X9/16"
BR810
BR810
STD 8A, CASE TYPE: BR10
CCASET2
CCASET2
PLIER SET,2PC,8" LN & 8" DIAG,PV