PSR-40N08A05-JQ
Description
SPEAKER 8OHM 250MW TOP PORT 89DB
DataSheet
PSR-40N08A05-JQ PDF
Type:General Purpose
Frequency Range:500 Hz ~ 5.0 kHz
Frequency - Self Resonant:500Hz
Impedance:1.575" Dia (40.00mm)
Efficiency - dBA:0.197" (5.00mm)