SW1000304-1
Manufacturer
DB Unlimited
VIGOR # :
Description
WATERPROOF ENCLOSED SPEAKER 4OHM
Catalog
Speakers
DataSheet
SW1000304-1 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Active
Technology:Magnetic
Type:General Purpose
Frequency Range:350 Hz ~ 20.0 kHz
Frequency - Self Resonant:350Hz
Impedance:-
Efficiency - dBA:Wire Leads
Efficiency - Testing:3.937" L x 1.772" W (100.00mm x 45.00mm)
Efficiency - Type:0.807" (20.50mm)