AS04508MR-3-R
Description
SPEAKER 8OHM 1W TOP PORT 84DB
DataSheet
AS04508MR-3-R PDF
Type Description
Series:AS
Package:Box
Part Status:Active
Technology:Magnetic
Type:General Purpose
Frequency Range:450 Hz ~ 6.0 kHz
Frequency - Self Resonant:450Hz
Impedance:1.772" Dia (45.00mm)
Efficiency - dBA:0.197" (5.00mm)