AS01608MS-SC16-WP-R
Description
SPEAKER .7W 8 OHM 90 DB 950 HZ
DataSheet
AS01608MS-SC16-WP-R PDF
Technology:Magnetic
Type:Receiver
Frequency Range:500 Hz ~ 20.0 kHz
Frequency - Self Resonant:950Hz
Impedance:1 W
Efficiency - dBA:Top
Efficiency - Testing:Rectangular
Efficiency - Type:Polyimide (PI)
Power - Rated:Nd-Fe-B
Power - Max:IP67 - Dust Tight, Waterproof
Port Location:-
Shape:Spring Type
Material - Cone:0.630" L x 0.354" W (16.00mm x 9.00mm)
Material - Magnet:0.118" (3.00mm)