AS01606MS-SC16-WP-2-R
Manufacturer
PUI Audio, Inc.
VIGOR # :
Description
SPEAKER .94W 6 OHM 91 DB 850 HZ
Catalog
Speakers
DataSheet
AS01606MS-SC16-WP-2-R PDF
Type Description
Series:AS
Package:Tray
Part Status:Active
Technology:Magnetic
Type:General Purpose
Frequency Range:500 Hz ~ 20.0 kHz
Frequency - Self Resonant:850Hz
Impedance:-
Efficiency - dBA:Solder Pads
Efficiency - Testing:0.630" L x 0.354" W (16.00mm x 9.00mm)
Efficiency - Type:0.118" (3.00mm)