AR01532MS-SC15-WP-R
Manufacturer
PUI Audio, Inc.
VIGOR # :
Description
RECEIVER 20 MW 32 OHM 108 DB 400
Catalog
Speakers
DataSheet
AR01532MS-SC15-WP-R PDF
Type Description
Series:AR
Package:Tray
Part Status:Active
Technology:Magnetic
Type:Receiver
Frequency Range:300 Hz ~ 7.0 kHz
Frequency - Self Resonant:400Hz
Impedance:Sensitivity
Efficiency - dBA:20 mW
Efficiency - Testing:30 mW
Efficiency - Type:Top
Power - Rated:Rectangular
Power - Max:Polyimide (PI)
Port Location:Nd-Fe-B
Shape:IP67 - Dust Tight, Waterproof
Material - Cone:-
Material - Magnet:-
Ingress Protection:0.591" L x 0.236" W (15.00mm x 6.00mm)
Ratings:0.079" (2.00mm)