SPKR.10.4.A
Manufacturer
Taoglas
VIGOR # :
Description
SUBWOOFER 10" SPEAKER 4 OHM
Catalog
Speakers
DataSheet
SPKR.10.4.A PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Technology:Magnetic
Type:Subwoofer
Frequency Range:20 Hz ~ 20.0 kHz
Frequency - Self Resonant:-
Impedance:-
Efficiency - dBA:Solder Eyelet(s)
Efficiency - Testing:10.079" Dia (256.00mm)
Efficiency - Type:4.567" (116.00mm)