AS01608MS-SP16-WP-R
Description
SPEAKER .7W 8 OHM 90 DB 950 HZ
DataSheet
AS01608MS-SP16-WP-R PDF
Type Description
Series:AS
Package:Tray
Part Status:Active
Technology:Magnetic
Type:Receiver
Frequency Range:500 Hz ~ 20.0 kHz
Frequency - Self Resonant:950Hz
Impedance:IP67 - Dust Tight, Waterproof
Efficiency - dBA:-
Efficiency - Testing:Solder Pads
Efficiency - Type:0.630" L x 0.354" W (16.00mm x 9.00mm)
Power - Rated:0.118" (3.00mm)