AS01508MO-SP11-LW25-R
Description
SPEAKER 8OHM 500MW TOP PORT 84DB
DataSheet
AS01508MO-SP11-LW25-R PDF
Technology:Magnetic
Type:Receiver
Frequency Range:600 Hz ~ 20.0 kHz
Frequency - Self Resonant:600Hz
Impedance:Sensitivity
Efficiency - dBA:700 mW
Efficiency - Testing:1 W
Efficiency - Type:Top
Power - Rated:Rectangular
Power - Max:Polyethylenimine (PEI)
Port Location:Nd-Fe-B
Shape:IP67 - Dust Tight, Waterproof
Material - Cone:-
Material - Magnet:Wire Leads
Ingress Protection:0.591" L x 0.433" W (15.00mm x 11.00mm)
Ratings:0.154" (3.90mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
GA0666
GA0666
SPEAKER 8OHM 500MW TOP PORT 86DB