AS10004PS-WR-R
Manufacturer
PUI Audio, Inc.
VIGOR # :
Description
SPEAKER 4OHM 20W TOP PORT 86DB
Catalog
Speakers
DataSheet
AS10004PS-WR-R PDF
Type Description
Series:AS
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Technology:Magnetic
Type:General Purpose
Frequency Range:90 Hz ~ 10.0 kHz
Frequency - Self Resonant:90Hz
Impedance:2.283" (58.00mm)