4-3MBCBLA180
Manufacturer
Remington Industries
VIGOR # :
Description
#4BTRYCBL: BLA 180"L, 3/8" LUGS
Catalog
Accessories
DataSheet
4-3MBCBLA180 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Accessory Type:Cable - Ring Lugs
For Use With/Related Products:Marine Batteries
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
2-3MBCBLA96
2-3MBCBLA96
#2BTRYCBL: BLA 96"L, 3/8" LUGS
2-3MBCSET60
2-3MBCSET60
#2BTRYCBL SET: 60"L, 3/8" LUGS
BS-COVER
BS-COVER
PROTECT COVER FOR 9V SNAP TERM
4-3MBCBLA180
4-3MBCBLA180
PPA01V100
PPA01V100
PERACETIC ACID TEST STRIPS, 0-50
DM-75
DM-75
DIGITAL MULTIMETER
GCM1885G1H180JA16D
GCM1885G1H180JA16D
CAP CER 18PF 50V X8G 0603