2-3MBCBLA120
Manufacturer
Remington Industries
VIGOR # :
Description
#2BTRYCBL: BLA 120"L, 3/8" LUGS
Catalog
Accessories
DataSheet
2-3MBCBLA120 PDF
Type Description
Series:MBC
Package:Bag
Part Status:Active
Accessory Type:Cable - Ring Lugs
For Use With/Related Products:Marine Batteries
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
A1-CS
A1-CS
SURFACE MOUNT SINGLE HOLE CASE
2-3MBCRED600
2-3MBCRED600
#2BTRYCBL: RED 600"L, 3/8" LUGS
THE EV-CC-AC1-M3-CBC-SER-HS CHAR
1812J1K00151JFT
1812J1K00151JFT
CAP CER 150PF 1KV C0G/NP0 1812
2220J6K00121FCR
2220J6K00121FCR
CAP CER 120PF 6KV C0G/NP0 2220
2-3MBCBLA120
2-3MBCBLA120
MPG06M-E3/53
MPG06M-E3/53
DIODE GEN PURP 1KV 1A MPG06