BR-2450A/GCN
Description
BATTERY LITHIUM 3V COIN 24.5MM
DataSheet
BR-2450A/GCN PDF
Battery Cell Size:Coin, 24.5mm
Voltage - Rated:3 V
Capacity:550mAh
Size / Dimension:0.96" Dia x 0.20" H (24.5mm x 5.0mm)