ER34615J-S D
Manufacturer
Jauch Quartz
VIGOR # :
Description
BATT LITH 3.6V 34615
Catalog
Batteries Non-Rechargeable (Primary)
DataSheet
ER34615J-S D PDF
Type Description
Series:Li-SOCl2
Package:Box
Part Status:Active
Battery Chemistry:Lithium Thionyl Chloride
Battery Cell Size:D
Voltage - Rated:3.6 V
Capacity:19Ah
Size / Dimension:1.30" Dia x 2.42" H (32.9mm x 61.5mm)
Termination Style:Button Top (Extending)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CR 2477 JAUCH (IB)
CR 2477 JAUCH (IB)
BATT LITHIUM COIN 3.0V