CR-2450/G1AN
Manufacturer
Panasonic
VIGOR # :
Description
BATTERY LITHIUM 3V COIN 24.5MM
Catalog
Batteries Non-Rechargeable (Primary)
DataSheet
CR-2450/G1AN PDF
Type Description
Series:CR2450
Package:Tray
Part Status:Active
Battery Chemistry:Lithium Manganese Dioxide
Battery Cell Size:Coin, 24.5mm
Voltage - Rated:3 V
Capacity:620mAh
Size / Dimension:0.96" Dia x 0.20" H (24.5mm x 5.0mm)