
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Battery Chemistry: | Sealed Lead Acid (SLA, VRLA) |
| Battery Cell Size: | - |
| Voltage - Rated: | 6 V |
| Capacity: | 2Ah |
| Size / Dimension: | 1.63" L x 1.37" W x 3.00" H (41.4mm x 34.8mm x 76.2mm) |
| Termination Style: | Spade, .187" (4.7mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of BG-621F1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
12V 1.2AH SLA BATTERY
BATTERY LEAD ACID 12V 17AH
BATT LITH POLY 1S1P 500MAH 3.7V
6V 2.0AH SLA BATTERY
XTAL OSC VCXO 222.7500MHZ LVPECL
CONN HEADER SMD 10POS 2.54MM
IC ADC 12BIT SAR 16TSSOP