
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VL2330 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Battery Chemistry: | Lithium |
| Battery Cell Size: | Coin, 23.0mm |
| Voltage - Rated: | 3 V |
| Capacity: | 50mAh |
| Size / Dimension: | 0.91" Dia x 0.12" H (23.0mm x 3.0mm) |
| Termination Style: | PC Pin (Vertical Mount) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 400 |
Current price of VL-2330/G1CN is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
GP NIMH 1800MAH AA 1'S BULK PACK
2.4V 1200MAH NICAD BATTERY
BATTERY NICAD 1.2V 700MAH AA
BATT LITH 3V 50MAH COIN 23.0MM
SWITCH ROCKER SPDT 10A 12V
SELF WRAP 1.5" X 50' BLACK/WHITE
DC DC CONVERTER 24V 500W