RJD2450ST1
Manufacturer
Cornell Dubilier Electronics
VIGOR # :
Description
BATTERY LITHIUM 3.7V COIN 24.5MM
Catalog
Batteries Rechargeable (Secondary)
DataSheet
RJD2450ST1 PDF
Type Description
Series:RJD
Package:Tray
Part Status:Active
Battery Chemistry:Lithium-Ion
Battery Cell Size:Coin, 24.5mm
Voltage - Rated:3.7 V
Capacity:200mAh
Size / Dimension:0.96" Dia x 0.21" H (24.5mm x 5.4mm)