BP7.5-12-T2-FR
Description
BATTERY LEAD ACID 12V 7.5AH
DataSheet
BP7.5-12-T2-FR PDF
Battery Cell Size:-
Voltage - Rated:12 V
Capacity:7.5Ah
Size / Dimension:6.00" L x 2.62" W x 3.76" H (152.5mm x 66.5mm x 95.5mm)
Termination Style:Spade, .250" (6.3mm)