RJD3032HPPV30M
Manufacturer
Cornell Dubilier Electronics
VIGOR # :
Description
BATTERY LITHIUM 3.7V COIN 30.0MM
Catalog
Batteries Rechargeable (Secondary)
DataSheet
RJD3032HPPV30M PDF
Type Description
Series:RJD
Package:Tray
Part Status:Active
Battery Chemistry:Lithium-Ion
Battery Cell Size:Coin, 30.0mm
Voltage - Rated:3.7 V
Capacity:200mAh
Size / Dimension:1.18" Dia x 0.13" H (30.0mm x 3.4mm)