MSB200FR
Manufacturer
B B Battery
VIGOR # :
Description
BATTERY LEAD ACID 2V 200AH
Catalog
Batteries Rechargeable (Secondary)
DataSheet
MSB200FR PDF
Type Description
Series:MSB
Package:Bulk
Part Status:Active
Battery Chemistry:Sealed Lead Acid (SLA, VRLA)
Battery Cell Size:-
Voltage - Rated:2 V
Capacity:200Ah
Size / Dimension:6.81" L x 4.37" W x 14.06" H (173.0mm x 111.0mm x 357.0mm)
Termination Style:Nut and Bolt, M8
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
BATT LITH POLY 11.1V 1800MAH
ICP641620PA-01
ICP641620PA-01
BATTERY PACKS 3.7 V 165MAH 21.5
BC42-12
BC42-12
BATTERY LEAD ACID 12V 42AH
MSB200FR
MSB200FR
BATTERY LEAD ACID 2V 200AH
AS-4.000-20
AS-4.000-20
CRYSTAL 4.0000MHZ 20PF TH
CONN RCPT FMALE 3POS SOLDER CUP