GC330A36-C4P
Description
BATT CHARGER DESKTOP 40.8V 6.4A
DataSheet
GC330A36-C4P PDF
Type Description
Series:GC330
Battery Chemistry:Lead Acid, Lithium-Ion
Battery Cell Size:36V
Number of Cells:1
Voltage - Nominal:40.8V
Charge Current - Max:6.4A
Charge Time:-
Voltage - Input:90 ~ 264VAC, 127 ~ 370VDC
Power - Max:326.4W
Size / Dimension:8.66" L x 3.74" W x 1.81" H (220.0mm x 95.0mm x 46.0mm)