CGL-4P180BRD
Manufacturer
Coolgear
VIGOR # :
Description
BATT CHARGER OPEN FRAME
Catalog
Battery Chargers
DataSheet
CGL-4P180BRD PDF
Type Description
Series:-
Package:Retail Package
Part Status:Active
Type:Open Frame
Battery Chemistry:Mobile Devices
Battery Cell Size:-
Number of Cells:-
Voltage - Nominal:-
Charge Current - Max:-
Charge Time:-
Voltage - Input:24VDC
Power - Max:180W
Size / Dimension:6.85" L x 2.43" W x 0.69" H (173.99mm x 61.72mm x 17.53mm)
Mounting Type:-
Termination Style:USB A Receptacle (4), USB C Receptacle (4)
Features:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
U280-005-ST
U280-005-ST
BATT CHARGING STATION 5V 2.4A
FCPBYE1
FCPBYE1
BATT CHG WIRELESS 5V/9V/12V 1.5A
ZDA2PL
ZDA2PL
ZENDURE A2 - 6,700 MAH CRUSH-PRO
RN73H1JTTD9532C25
RN73H1JTTD9532C25
RES 95.3K OHM 0.25% 1/10W 0603