TP-BC12-300
Description
BATT CHARGER DESKTOP 12V 5A
DataSheet
TP-BC12-300 PDF
Type Description
Series:TP-BC
Battery Chemistry:Lead Acid
Battery Cell Size:12V
Number of Cells:1
Voltage - Nominal:12V
Charge Current - Max:5A
Charge Time:-
Voltage - Input:120VAC/240VAC
Power - Max:210W
Size / Dimension:9.80" L x 7.30" W x 2.20" H (248.92mm x 185.42mm x 55.88mm)