DBU-3200-24
Manufacturer
MEAN WELL
VIGOR # :
Description
BATT CHARGER ENCLOSED 24V 110A
Catalog
Battery Chargers
DataSheet
DBU-3200-24 PDF
Type Description
Series:DBU-3200
Package:Box
Part Status:Active
Type:Enclosed
Battery Chemistry:Lead Acid, Lithium-Ion
Battery Cell Size:24V
Number of Cells:1
Voltage - Nominal:24V
Charge Current - Max:110A
Charge Time:-
Voltage - Input:90 ~ 264VAC, 127 ~ 370VDC
Power - Max:3200W
Size / Dimension:12.83" L x 4.21" W x 1.61" H (325.80mm x 107.00mm x 41.00mm)
Mounting Type:Chassis Mount
Termination Style:Terminal Block
Features:LED Indicator
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
KM3 + DISPLAY
KM3 + DISPLAY
BAT CHARGE THERMO 200W
WCABKP1
WCABKP1
BATT CHG USB POWER PACK 5V 2.4A