PB-360N-48
Description
BATT CHRGR ENCLOSED 57.6V 6.25A
DataSheet
PB-360N-48 PDF
Battery Chemistry:Lead Acid, Lithium-Ion
Battery Cell Size:48V
Number of Cells:1
Voltage - Nominal:57.6V
Charge Current - Max:6.25A
Charge Time:-
Voltage - Input:90 ~ 132VAC, 180 ~ 264VAC
Power - Max:360W
Size / Dimension:9.96" L x 5.31" W x 1.91" H (253.0mm x 135.0mm x 48.5mm)