CG-PD60PPS
Manufacturer
Coolgear
VIGOR # :
Description
BATT CHARGER DESKTOP USB 60W
Catalog
Battery Chargers
DataSheet
CG-PD60PPS PDF
Type Description
Series:-
Package:Retail Package
Part Status:Active
Type:Desktop
Battery Chemistry:Mobile Devices
Battery Cell Size:-
Number of Cells:2
Voltage - Nominal:-
Charge Current - Max:-
Charge Time:-
Voltage - Input:9 ~ 24VDC
Power - Max:60W
Size / Dimension:3.48" L x 1.99" W x 1.03" H (88.39mm x 50.55mm x 26.16mm)