GC30U-2P1J
Description
BATT CHARGER DESKTOP 8.4V 3A
DataSheet
GC30U-2P1J PDF
Type Description
Series:GC30U
Battery Chemistry:Lead Acid, Lithium-Ion
Battery Cell Size:-
Number of Cells:1
Voltage - Nominal:8.4V
Charge Current - Max:3A
Charge Time:-
Voltage - Input:90 ~ 264VAC
Power - Max:25.2W
Size / Dimension:4.25" L x 2.64" W x 1.42" H (108.00mm x 67.00mm x 36.00mm)
Mounting Type:Desktop
Termination Style:2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11mm Female