ENC-360-24
Description
BATT CHARGER DESKTOP 24V 12A
DataSheet
ENC-360-24 PDF
Type Description
Series:ENC-360
Battery Chemistry:Lead Acid, Lithium-Ion
Battery Cell Size:24V
Number of Cells:1
Voltage - Nominal:24V
Charge Current - Max:12A
Charge Time:-
Voltage - Input:90 ~ 264VAC
Power - Max:346W
Size / Dimension:7.56" L x 7.01" W x 1.96" H (192.0mm x 178.0mm x 49.8mm)