GC30B-6P1J
Description
BATT CHARGER DESKTOP 28.6V 1.04A
DataSheet
GC30B-6P1J PDF
Number of Cells:1
Voltage - Nominal:28.6V
Charge Current - Max:1.04A
Charge Time:-
Voltage - Input:90 ~ 264VAC
Power - Max:30W
Size / Dimension:4.25" L x 2.64" W x 1.42" H (108.00mm x 67.00mm x 36.00mm)
Mounting Type:Desktop
Termination Style:2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11mm Female
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
XTAR VC4S
XTAR VC4S
BATT CHRGR DESKTOP 1.2/3.6 3A