PB-120P-13P
Description
BATT CHRGR OPEN FRAME 13.8V 7.2A
DataSheet
PB-120P-13P PDF
Part Status:Active
Type:Open Frame
Battery Chemistry:Lead Acid
Battery Cell Size:12V
Number of Cells:1
Voltage - Nominal:13.8V
Charge Current - Max:7.2A
Charge Time:-
Voltage - Input:88 ~ 132VAC, 176 ~ 264VAC
Power - Max:99.36W
Size / Dimension:5.67" L x 3.54" W x 1.30" H (144.0mm x 90.0mm x 33.0mm)