3VA1202507
Manufacturer
SL Power Electronics - Manufacturer of Condor / Ault Brands
VIGOR # :
Description
BATT CHRGR WALL MOUNT 12V 300MA
Catalog
Battery Chargers
DataSheet
3VA1202507 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Obsolete
Type:Wall Mount
Battery Chemistry:Lead Acid
Battery Cell Size:12V
Number of Cells:1
Voltage - Nominal:12V
Charge Current - Max:300mA
Charge Time:-
Voltage - Input:120VAC
Power - Max:-
Size / Dimension:1.89" L x 2.20" W x 1.97" H (48.00mm x 56.00mm x 50.00mm)