SC-CHG-1000
Manufacturer
Staco Energy Products Co.
VIGOR # :
Description
BATTERY CHARGER EXTERNAL 1000W
Catalog
Battery Chargers
DataSheet
SC-CHG-1000 PDF
Type Description
Series:Unistar® P
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:-
Battery Chemistry:-
Battery Cell Size:-
Number of Cells:-
Voltage - Nominal:-
Charge Current - Max:-
Charge Time:-
Voltage - Input:-
Power - Max:1000W
Size / Dimension:11.10" L x 6.60" W x 3.40" H (281.9mm x 167.6mm x 86.4mm)