
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Battery Type, Function: | Coin Cell, Holder |
| Style: | Holder (Open) |
| Battery Cell Size: | Coin, 20.0mm |
| Number of Cells: | 1 |
| Battery Series: | 2016 |
| Mounting Type: | PCB, Surface Mount |
| Termination Style: | SMD (SMT) Tab |
| Features: | - |
| Height Above Board: | 0.122" (3.10mm) |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 280°C |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 800 | ||
| 1600 | ||
| 4000 | ||
| 5600 |
Current price of BLP2016SM-GTR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
BATT HOLDER D 2 CELL SOLDER LUG
BATTERY HOLDER COIN 20MM 6" LEAD
BATTERY RETAINER COIN SMD TAB
BATTERY HOLDER COIN 20MM SMD
CAP ALUM 2600UF 400V SCREW
CONN RCPT MALE 5POS SILVER CRIMP
CABLE RJ45 TO RJ45 VIA 2-WIRE