ZA5073-2.5
Manufacturer
MPD (Memory Protection Devices)
VIGOR # :
Description
AUTO CBL ASSY W/PLG 12V 5A W/LED
Catalog
Cigarette Lighter Assemblies
DataSheet
ZA5073-2.5 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Cable, Auto Power Plug to 2.5mm DC Plug
Specifications:6' (1.83m) Cord, ABS, Fused, LED Indicator
Current Rating (Amps):5 A
Color:Black
Voltage - Rated:12 V
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
AS212-L
AS212-L
AUTO POWER SOCKET 12V 20A BLACK
ZA5075
ZA5075
AUTO CBL ASSY W/PLG 12V 3A W/LED
AP-129
AP-129
AUTO PWR PLUG 12V 2A W/LED BLACK