APP-001-20AMP
Manufacturer
MPD (Memory Protection Devices)
VIGOR # :
Description
AUTO PWR PLUG 12V 20A W/LED BLK
Catalog
Cigarette Lighter Assemblies
DataSheet
APP-001-20AMP PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Type:Auto Power Plug
Specifications:Fused, LED Indicator, PBT, Strain Relief
Current Rating (Amps):20 A
Color:Black
Voltage - Rated:12 V
Quantity Unit Price Ext. Price
ZA2060
ZA2060
AUTO POWER SOCKET 12V 10A
AUTO POWER SOCKET 12V 10A BLACK
AUTO POWER SOCKET 12V 10A
APP-001-20AMP
APP-001-20AMP