1550AEGASKET
Manufacturer
Hammond Manufacturing
VIGOR # :
Description
GASKET
Catalog
Box Accessories
DataSheet
1550AEGASKET PDF
Type Description
Series:1550
Package:Bulk
Part Status:Active
Accessory Type:Gasket, Seal
For Use With/Related Products:1550A Series
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
C3RHCLOMFK1
C3RHCLOMFK1
ENCLOSURE ELECTRICAL COMMERCIAL
PVCBP-1816
PVCBP-1816
WHITE STEEL BACK PANEL FOR PREMI
BP2424CS
BP2424CS
STANDARD CARBON STEEL BACK PANEL
RWR81S12R1FMBSL
RWR81S12R1FMBSL
RES 12.1 OHM 1W 1% WW AXIAL
E40RB-FW480-N
E40RB-FW480-N
4" TFT
1550AEGASKET
1550AEGASKET
GASKET
LDI1117-3.3H
LDI1117-3.3H
IC REG LINEAR 3.3V 1.35A SOT223