1550GEGASKET
Manufacturer
Hammond Manufacturing
VIGOR # :
Description
GASKET
Catalog
Box Accessories
DataSheet
1550GEGASKET PDF
Type Description
Series:1550
Package:Bulk
Part Status:Active
Accessory Type:Gasket, Seal
For Use With/Related Products:1550G Series
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
HPG-142213
HPG-142213
PUSH IN HOLE PLUG .51"
1550JEGASKET
1550JEGASKET
GASKET
MP806A
MP806A
VJ 806 ALUMINUM MOUNTING PLATE
RENATA 392 (TS-1)
RENATA 392 (TS-1)
SLVR-OX 1.55V 7.9MM BUTTON CELL
AFY240320B0-2.4N6NTM
AFY240320B0-2.4N6NTM
LCD TFT 2.4" 800480 MCU/RGB+SPI
CBL-UA-UC-10WP
CBL-UA-UC-10WP
CABLE, USB, 1000 MM, TYPE A 2.0